‘Een fles voor les’

In het kader van de maatschappelijke stage hebben 24 derdeklassers van het Hendrik Pierson College zich afgelopen maandag en dinsdag ingezet voor ‘Stichting School in Zambia’. De leerlingen deelden in Zetten en omliggende dorpen huis aan huis flyers uit met uitleg over hun actie. Daarna gingen zij langs de huizen om lege flessen op te halen. Voor iedere fles die zij ophaalden, kan een leerling in Zambia een dag naar school. Er werd rondgereden met winkelwagentjes en gesjouwd met zakken vol flessen. Sommigen maakten reclame via Facebook en kwamen zo aan nog meer flessen. Met zijn allen haalden zij rond de 2700 flessen op! Het eindbedrag was dan ook €675,-! Het groepje dat de meeste flessen had opgehaald kreeg een klein presentje. De twee actieve dagen werden afgesloten met een stuk taart voor al deze kanjers.

Onze stichting is heel blij met deze bijdrage. Hiermee krijgen 15 kinderen de kans een jaar naar school te gaan om te leren lezen en schrijven. Daarnaast krijgen zij ook één keer per schooldag een bord Nshima (soort dikke pap) zodat zij zich zonder honger kunnen concentreren op school. Namens deze kinderen willen wij de ‘fles voor een les’- kanjers en de inwoners van Zetten en omgeving enorm bedanken!